بنر مقاله روش تقلب در آزمون نظام مهندسی

روش تقلب در آزمون نظام مهندسی

قبولی در آزمون نظام مهندسی به هر قیمتی؟ به نظر شما تقلب در این آزمون هم جواب میده و شمارو به نتیجه دلخواه میرسونه؟ ما تو موسسه آموزشی روبون، تو این ویدئو از سری آرشیو فیلم های آموزشی نظام مهندسی با آمار و ارقام به شما مهندسان عزیز ثابت میکنیم که راهکار قبولی در آزمون نظام مهندسی، تقلب نیست! تنها یک راه سریع و بدون ریسک برای قبولی وجود داره، استفاده از کلیدواژه آزمون نظام مهندسی هستش.

اگه به اطلاعات بیشتر نیاز داری پیشنهاد میکنیم پست نحوه استفاده از کلید واژه سوالات آزمون نظام مهندسی حتما ببین.

چجوری آزمونی که 100% قبول شدیم از دست بدیم؟

تو بخش بالا گفتیم که تقلب در آزمون نظام مهندسی بدون شک بدترین تصمیم یک شرکت کننده در آزمون هستش، اما چرا به قطعیت میگیم اینکار اشتباه هستش؟ حتما ویدئو زیر رو تا انتها ببین.

 

 مطالب مرتبط:

بنر مقاله بهترین روش هایلایت کردن مباحث برای آزمون نظام مهندسی

بهترین روش هایلایت کردن مباحث برای آزمون نظام مهندسی

با توجه به گستردگی مباحث آزمون نظام مهندسی، هایلایت کردن مباحث برای سرعت و دقت مطالعه بسیار حائز اهمیت است. حتما این روش را امتحان کنید تا تاثیر و تغییر روند یادگیری مباحث را ببینید. ما در موسسه آموزشی روبون، ارائه دهنده جامع‌ترین کلیدواژه آزمون نظام مهندسی در ایران، در این پست از آرشیو فیلم های آموزشی نظام مهندسی قصد داریم تا اصول هایلایت کردن مباحث آزمون نظام مهندسی را به شما آموزش دهیم. لطفا تا انتها همراه ما باشید.

اهمیت هایلایت کردن مطالب در روند مطالعه

هایلایت کردن، یکی از روش‌های موثر برای بهبود فرآیند مطالعه و درک مطالب مطالعه شده و همینطور برنامه ریزی آزمون نظام مهندسی می‌باشد. این عمل ساده، اهمیت بسیاری در افزایش یادگیری دارد. در ادامه به برخی از اهمیت‌های هایلایت کردن در مطالعه پرداخته‌ایم:

 • تمرکز و تمیزنویسی:

با هایلایت کردن جملات یا عبارات کلیدی، می‌توانید تمرکز خود را روی نقاط مباحث مهم حفظ کنید.

 • بازبینی آسان:

هنگامی که اقدام به مرور مطالب می‌کنید، هایلایت‌ها به شما کمک می‌کنند مفاهیم اصلی را به سرعت مرور کنید و از مرور مکرر مطالب جلوگیری کنید.

 • خلاصه نویسی:

با مشخص کردن نکات مهم و هایلایت کردن آن‌ها، می‌توانید خلاصه نویسی مفیدی از مطالب مهم مباحث درست کنید. اینکار در زمان‌های بعدی برای مرور و یادگیری سریع مفید خواهد بود.

 • تسهیل یادگیری:

هایلایت کردن مطالب به شما کمک می‌کند مفاهیم را راحت تر درک کرده و اطلاعات را بهتر یاد بگیرند.

به طور کلی، هایلایت کردن یک روش کارآمد و کم هزینه است که به بهبود فهم و یادگیری از مباحث میباشد. این عملی ساده می‌تواند به شما در تسلط بر مطالب و بهره‌وری بیشتر در مطالعه کمک کند. به شما پیشنهاد میکنیم پست ویدئویی قبلی ما تحت عنوان ««  نحوه لیبل زدن کتاب نظام مهندسی »» را حتما ببینید.

ویدیو آموزش هایلایت کردن مباحث آزمون نظام مهندسی

 

مطالب مرتبط:

بنر مقاله حل سوال آزمون از طریق پاسخیاب

حل سوال آزمون از طریق کلیدواژه (پاسخیاب روبون)

همانطور که در پست قبل از نمونه حل سوال آزمون نظام مهندسی دید و گفته شد. سرعت رسیدن به جواب درست در تمامی آزمون ها اولین فاکتور، موفقیت و قبولی است. آزمون نظام مهندسی هم از این قاعده مستثنی نیست و راز سرعت عمل در پیدا کردن جواب درست، استفاده درست از کلیدواژه آزمون نظام مهندسی میباشد. در پست امروز سعی کردیم یک نمونه سوال دیگر از سوالات آزمون نظام مهندسی را توسط پاسخیاب روبون حل کنیم تا شما بیشتر با روش کار با پاسخیاب آشنا شوید. ضمنا شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر پست ویدئویی چگونه به کمک کتاب کلیدواژه قبول شدم؟ را ببینید، در آن پست در قالب ویدئو آزمون های نظام مهندسی سال های قبل را بصورت کامل با پاسخ تشریحی حل کرده ایم.

 

ویدئو حل سوال آزمون نظام مهندسی

 

بنر مقاله نحوه لیبل زدن کتاب نظام مهندسی

نحوه لیبل زدن کتاب نظام مهندسی

همانطور که میدانید، سرعت عملکرد نه تنها در آزمون نظام مهندسی، بلکه در تمام آزمون های رقابتی بسیار حائز اهمیت است اما در آزمون نظام مهندسی با توجه به ساختار امتحان و امکان استفاده از کلیدواژه آزمون نظام مهندسی در حین آزمون هرچقدر سرعت رسیده به جواب بیشتر باشد، امکان جوابدهی بیشتر سوالات بیشتر است و در مقابل شانس قبولی شما نیز افزایش خواهد یافت. با توجه به حجیم بودن پاسخیاب روبون، لیبل گذاری مباحث نظام مهندسی بسیار سرعت شما را برای رسیدن به جواب بیشتر خواهد کرد. موسسه آموزشی روبون، در این از آرشیو فیلم های آموزشی نظام مهندسی پست به آموزش لیبل گذاری مباحث نظام مهندسی پرداخته است.

اهمیت لیبل گذاری کتاب های مقررات ملی ساختمان

لیبل زدن کتاب یک عمل مهم و موثر در روند مطالعه است که به اهمیت و ترتیب دادن به مباحث مختلف کمک می‌کند. این کار تاثیرات بسیاری بر تجربه مطالعه افراد و تاثیر بسزایی در برنامه ریزی آزمون نظام مهندسی دارد. حتما از این روش استفاده کنید و بخش نظرات تجربیات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. در زیر به برخی از اهمیت‌های لیبل زدن کتاب در مطالعه پرداخته‌ایم:

 • ترتیب و سازماندهی:

لیبل زدن مباحث به شما کمک می‌کند تا مباحث در کتاب سازماندهی شوند و سرعت دسترسی برای شما ساده‌تر میکند.

 • تعیین موضوعات:

با لیبل زدن مباحث، می‌توانید موضوعات و محتوای هر مبحث را به طور سریع تشخیص دهید.

 • ثبت یادداشت‌ها:

با لیبل زدن مباحث ها در کتاب، می‌توانید صفحات مهم خود را به راحتی پیدا کنید و یادداشت‌هایتان را در مورد مطالب مهم در کتاب بنویسید.

 • ارتباط و اشتراک‌گذاری:

اگر مباحث در کتاب لیبل‌گذاری شده باشند، به دیگران نیز می‌توانید کتاب‌ها را به اشتراک بگذارید و توصیه‌هایتان را درباره کتاب‌ها به دیگران منتقل کنید.

 • افزایش مسئولیت:

لیبل زدن به شما احساس مسئولیت می‌دهد و بهترین استفاده از کتاب‌ را تشویق می‌کند. وقتی مباحث به خوبی سازماندهی شده و لیبل‌گذاری می‌شوند، احتمال اینکه آن‌ها را بخوانید و از آن‌ها بهره‌بری کنید، بسیار بالاتر می‌رود.

به طور کلی، لیبل زدن مباحث مقررات ملی از جلوگیری از از دست رفتن وقت و افزایش بهره‌وری در مطالعه میشود. این فرآیند ساده به شما کمک می‌کند تا تجربه مطالعه خود را بهبود ببخشید. به شما پیشنهاد میکنیم پست ویدئویی «« بهترین روش هایلایت کردن مباحث برای آزمون نظام مهندسی »» را که قبلا منتشر کردیم را حتما مطالعه کنید.

ویدئو آموزش لیبل گذاری مباحث نظام مهندسی رایگان

 مطالب مرتبط:

 

بنر مقاله نمونه آموزش کلاس‌های آزمون نظام مهندسی مبحث هشتم

آموزش مبحث هشتم (مبحث 8) مقررات ملی ساختمان

در این پست از آرشیو فیلم های آموزشی نظام مهندسی بخشی آموزش کلاس‌های آزمون نظام مهندسی در موسسه آموزشی روبون، به آموزش مبحث 8 مقررات ملی ساختمان، در آزمون نظام مهندسی پرداختیم.

روبون، ارائه دهنده جامع ترین کلیدواژه آزمون نظام مهندسی (پاسخ یاب روبون) تهیه شده است.

مقدمه مبحث هشتم در مقررات ملی ساختمان

استفاده از مصالح بنايي در اجراي ساختمانها از دير باز در ايران رواج داشته است. اكثر ساختمان‌هاي موجود در كشور خصوصاً در شهرهاي كوچك، بخشها، روستاها و همچنين در بافت‌هاي فرسوده و قديمي كلان شهرها از نوع مصالح بنايي ميباشد. آسيب‌پذيري قابل توجه اين ساختمان‌ها در زمين لرزه‌هاي گذشته با عنايت به عدم رعايت صحيح ضوابط فني، اهميت تدوين
به‌روزرساني، ترويج مقررات ملّي ساختمان را آشكار ميسازد. با توجه به اهتمام جدي دفتر امور مقررات ملّي ساختمان جهت بازنگري و بروز نمودن مباحث، كميته مبحث هشتم پس از تدوين آخرين ويرايش مبحث در سال ،1384 كميته بازنگري را در سال 1391 تشكيل و مجدداً ارزيابي و بازنگري مطالب را آغاز نمود كه خوشبختانه با برگزاري جلسات فشرده در تابستان 1392 پيشنويس ويرايش جديد اين مبحث آماده شد و در معرض نظرخواهي صاحبنظران و مهندسان قرار گرفت و به تصويب شوراي تدوين مقررات ملّي ساختمان رسيد. در اين ويرايش نسبت به چاپ پيشين تغييرات زير انجام شده است:

 1. در فصل اول ويرايش جديد تعاريف اوليه مورد نياز اين مبحث از مقررات ملّي ساختمان به صورت موردي ارائه شده است.
 2. فصل دوم از ويرايش جديد به معرفي خصوصيات مصالح مورد استفاده ميپردازد كه نسبت به ويرايش پيشين مفصلتر بوده و اطلاعات بيشتري جهت انتخاب مصالح در اختيار مهندسان قرار خواهد داد.
 3. در ويرايش جديد اين مبحث، فصل سوم تحت عنوان “الزامات عمومي” به مباحث قبلي اضافه شده است كه رعايت اين ضوابط در كليه ساختمانهاي موضوع اين مبحث الزامي ميباشد.
 4. فصل چهارم ويرايش جديد به ارائه ضوابط “ساختمانهاي بنايي مسلح” اختصاص داده شده است. اين ساختمانها با توجه به اينكه عملكرد مناسبي در مقابل بار زلزله داشته و نيز به دليل هزينه ساخت كمتر نسبت به ساير ساختمانها، در  كشورهاي ديگر بسيار مورد استفاده قرار ميگيرند. لذا كميته مبحث هشتم مقررات ملّي ساختمان كليات طراحي و اجراي اين ساختمانها را به عنوان يك گام اوليه و با اميد به استفاده هر چه بيشتر اين سازهها در كشور، در فصل چهارم ارائه نموده است.
 5. در فصل ششم ويرايش جديد نيز فصلهاي “ساختمانهاي بنايي بدون كلاف”، “ساختمانهاي خشتي” و “ساختمانهاي سنگي” ويرايش پيشين ادغام شده و قسمتهاي تكراري آنها حذف گرديده است.

ويرايش جديد مبحث هشتم نيز مانند ساير تأليفات بشري عاري از اشتباه نميباشد، لذا از محققان و مهندسان محترم خواهشمنديم نظرات اصلاحي و تكميلي خود را جهت بررسي در اختيار اين كميته قرار دهند.

فیلم آموزشی مبحث هشت آزمون نظام مهندسی

 

بنر پست فهرست دو حرفی

فهرست دو حرفی

فهرست دو حرفی چیست؟ این فهرست دو حرفی دقیقا مثل فهرست دیکشنری عمل میکند یعنی شما برای پاسخ به سوالات آزمون نظام مهندسی، لازم است تا یک کلمه کلیدی یا همون کلیدواژه از سوال یا گزینه های جواب آزمون را انتخاب کنید. بعد از انتخاب کلیدواژه درست شما میتوانید با استفاده از دو حرف ابتدای کلمه و از طریق این فهرست دو حرفی به صفحه مورد نظر در کلیدواژه آزمون نظام مهندسی به راحتی دسترسی داشته باشید و به سرعت جواب سوال مورد نظر را پیدا کنید. به شما پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر نحوه کار کردن با پاسخیاب روبون به پست «« آموزش کار با پاسخ یاب روبون »» که قبلا منتشر کردیم مراجعه کنید.

 

 

دانلود فایل فهرست دو حرفی

بنر مقاله تله های تستی در آزمون نظام مهندسی

تله های تستی در آزمون نظام مهندسی

تله‌های تستی چیست؟ معمولاً طراحان برای آنکه بین داوطلبینی که مطالب را به خوبی خوانده‌اند و سایر داوطلبین تفاوت قائل شوند از تله‌های تستی استفاده می‌کنند. این تله‌ها براساس بی‌دقتی و یا عدم تسلط به مباحث مقررات طراحی شده‌اند. موسسه آموزشی روبون ارائه دهنده جامع ترین کلیدواژه آزمون نظام مهندسی تمام انواع تله‌های تستی را در چند گروه مختلف شناسایی و معرفی و راهکار مقابله با آنها را نیز ارائه کرده است. تنها راه تسلط به این مطلب حل تست و تمرین و تکرار می‌باشد.

معرفی انواع تله های تستی:

 

 

ویدئو نمونه تله های تستی آزمون نظام مهندسی:

 

مطالب مرتبط:

 

بنر مقاله نمونه آموزش کلاس‌های آزمون نظام مهندسی (مبحث 5)

آموزش مبحث 5 مقررات ملی ساختمان

در این پست از آرشیو فیلم های آموزشی نظام مهندسی به آموزش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان، در آزمون نظام مهندسی پرداختیم. این آموزش توسط موسسه آموزشی روبون، ارائه دهنده جامع ترین کلیدواژه آزمون نظام مهندسی (پاسخ یاب روبون) تهیه شده است. لطفا تا انتها همراه ما باشید.

خلاصه مبحث 5 مقررات ملی ساختمان

مجموعه پيشرو ويرايش چهارم مبحث پنجم مقررات ملّي ساختمان با عنوان «مصالح و فرآوردههاي ساختماني» ميباشد و هدف از تدوين آن ارائه مشخصات فني مواد، مصالح و فرآوردههاي ساختماني به منظور حفظ ايمني، بهداشت، محيط زيست، دوام مناسب و صرفه اقتصادي در ساختمان است. با توجه به اهميت مواد و مصالح و فرآوردههاي ساختماني در صنعت ساختماني و پيشرفتهاي اخير در توليد فرآوردههاي جديد و كاربرد آنها در سيستمهاي جديد ساختماني و تدوين استانداردهاي جديد، ويژگيها و مشخصات فني مصالح، تهيه ويرايش جديد در دستور كار قرار گرفت.

در اين بازنگري، تغييرات اساسي در بعضي از مصالح صورت گرفته كه در زير خلاصه شده اند:

 1. در مباحث آجر، سنگ، آهك، گچ، ملاتها، فلزات، چوب، قير، شيشه، رنگ، عايقهاي حرارتي، پليمرهاي ساختماني، توليدات جديد بهمراه استانداردهاي مربوط به ويژگيها و مشخصات فني و روشهاي آزمون آنها اضافه گرديدهاند.
 2. با توجه به اهميت و مصرف فوقالعاده بتن در جهان امروز و در كشور ما و عدم پرداخت به اين ماده پرمصرف و اجزاء تشكيل دهنده آن در ويرايشهاي قبلي، خواص و ويژگيهاي سنگدانه هاي مصرفي در بتن، سيمانهاي مختلف و الزامات فيزيكي، شيميايي و مكانيكي آنها، سيمانهاي آميخته و پوزولاني، خواص لازم براي آب بتن، مواد افزودني شيميايي بتن، انواع بتنها نظير بتنهاي توانمند، سبك، پليمري، اليافي، خود تراكم بهمراه استانداردهاي مربوطه در متن مبحث پنجم قرار گرفت.
 3. با توجه به اهميت ميلگرد در سازههاي بتني مسلح، خواص و ويژگيها و استانداردهاي آن در متن مبحث قرار گرفت.
 4. از آنجا كه در اكثر كشورها كار بر روي نانومواد و توليد مواد نانويي در دستور كار قرار دارد اين موضوع در اصل مبحث قرار گرفت.
 5. پيوست 1 بصورت اساسي تغيير يافت. در اين پيوست مشخصات مصالح و فرآوردههاي ساختماني مصرفي در سيستمهاي كامل ساختماني داراي گواهينامه فني نظير صفحات مركب سه بعدي، سيستمهاي سازهاي نظير سازه هاي بتن مسلح ديوار باربر با شيوه قالب تونل، سيستمهاي خمشي نوين نظير قاب خمشي مختلط بتني – فولادي، سقف ها – سازه هاي بتن مسلح ديوار باربر با شيوه قالب تونلي نظير سقف مركب فولادي – بتني با عرشه فلزي،  ديوارهاي غيرباربر نظير ديوارهاي غيرباربر سبك و ساير مصالح ساختماني نظير نماي مدولار سراميكي آورده شده اند.
 6. كليه استانداردها به پيوست 2 انتقال يافته است.

با اميد به اينكه ويرايش جديد مبحث پنجم، براي كاربران مفيد واقع شده و ما را از راهنمايي ها و نقطه نظرات خود بهرهمند گردانند.

فیلم آموزشی مبحث پنجم آزمون نظام مهندسی

بنر مقاله نحوه مرور مطالب خوانده شده

نحوه مرور مطالب خوانده شده برای آزمون نظام مهندسی

بر اساس ساختار طبیعی ذهن انسان بعد از خواندن مطالب به مرور زمان مطالب در حافظه انسان کم رنگ خواهد شد. ما در این ویدئو از سری آرشیو فیلم های آموزشی نظام مهندسی به شما نحوه‌ی بهینه‌ی مرور و بازبینی مطالبی که قبلاً مطالعه کرده‌اید را آموزش خواهیم داد. از ایجاد یک روش سازماندهی شده تا بهره‌برداری بهتر از اطلاعات گذرا، در این راهنما به شما نشان خواهیم داد چگونه مطالبی که قبلاً مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفته‌اند، را با دقت و کارآیی مرور کرده و از آن‌ها بهره‌برداری مؤثرتری داشته باشید. با ما همراه باشید تا با راهنمایی‌ها و تکنیک‌های ارزشمند، به یک فرآیند مرور موثر و کارا دست پیدا کنید. این مطلب توسط موسسه آموزشی روبون، ارائه دهنده جامع ترین کلیدواژه آزمون نظام مهندسی در قالب پاسخ یاب جامع روبون تهیه شده است. لطفا تا انتها همراه ما باشید.

کم رنگ ترین جوهرها از قوی ترین حافظه ها ماندگار تر است!

نکات مرور مطالب برای آزمون های نظام مهندسی

مرور مطالب خوانده شده یک مهارت مهم در یادگیری و به خصوص در افزایش بهره‌وری و درک عمیق مطالب است. در ادامه به برخی اصول و نکات مهم در مورد نحوه مرور مطالب خوانده شده می‌پردازم که شما مهندسان عزیز را برای برنامه ریزی آزمون نظام مهندسی کمک خواهد کرد :

 1. تعیین هدف: قبل از شروع مرور مطالب، باید هدف خود را مشخص کنید. آیا قصد مرور مفهوم‌های کلیدی، حفظ جزئیات، یادگیری مهارت‌ها یا تکرار اطلاعات را دارید؟ هدفتان که مشخص شود، مرور مطالب با دقت و بهره‌وری بیشتری انجام خواهد شد.

 2. زمان‌بندی منظم: برنامه‌ریزی مرتب و منظم برای مرور مطالب ضروری است. ایجاد یک برنامه زمانی به شما کمک می‌کند تا از فراموشی جلوگیری کنید و اطلاعات را در طول زمان بیاموزید.
 3. استفاده از تکنیک‌های یادگیری مؤثر: از تکنیک‌های یادگیری مؤثر مانند توجه متمرکز، توصیف به دیگران، توضیح به خود و استفاده از نمودارها و تصاویر برای بهترین فهم مطلب استفاده کنید.
 4. استفاده از فن تدریس: به جای فقط مرور کردن مطالب، سعی کنید اطلاعات را به صورت فعالیت‌هایی مثل حل مسائل یا توضیح به دیگران تمرین کنید. این کار به تثبیت اطلاعات کمک می‌کند.
 5. استفاده از تکنیک‌های حافظه: تکنیک‌های حافظه مثل ساختن داستان‌ها، ارتباط‌دهی مفاهیم و ساختن نمایه‌ها و عناوین می‌توانند در بهتر یادگیری و مرور مطالب مفید باشند.
 6. تغییر رویکرد: سعی کنید مطالب را از زوایای مختلف و با استفاده از منابع متنوع مرور کنید. این کار به عمیق شدن، درک و بهترین حفظ اطلاعات کمک می‌کند.
 7. ایجاد تعامل با محتوا: برای بهبود فهم و حفظ مطالب، تعامل فعال با محتوا مثل پرسش و پاسخ، بحث با دیگران و تبادل نظر مفید است.
 8. ایجاد خلاصه‌ها و یادداشت‌ها: نوشتن خلاصه‌ها و یادداشت‌های مختصر از مطالب خوانده شده به شما کمک می‌کند تا اطلاعات را بهبود بیابید و برای مرور آینده استفاده کنید.
 9. بررسی دوره‌ای: مطالب را بصورت دوره‌ای بازبینی کنید تا از فراموشی جلوگیری کنید و یادگیری خود را تقویت کنید.
 10. تداوم و تکرار: مرور مطالب یک فرآیند است. تکرار مکرر مطالب به مرور زمان به این فرآیند و یادگیری عمیق‌تر کمک می‌کند.

یادگیری مؤثر و مرور مطالب خوانده شده نیازمند صبر و تداوم با هم می‌باشد. این نکات می‌توانند به شما در بهبود مهارت مرور مطالب و یادگیری بهتر کمک کنند.

ویدیو آموزش نحوه مرور مطالب آزمون های نظام مهندسی

 

مطالب مرتبط:

 

بنر مقاله نمونه حل سوال آزمون نظام مهندسی

نمونه حل سوال آزمون نظام مهندسی

همانطور که می‌دانید، سرعت عمل در حل مسائل و سوالات آزمون نظام مهندسی حرف اول قبولی را میزند، شما توسط کلیدواژه آزمون نظام مهندسی روبون، به راحتی و با سرعت هرچه بیشتر میتوانید به جواب مورد نظر دسترسی پیدا کنید چراکه موسسه آموزشی روبون در کتاب کلیدواژه خود از سیستم الگوریتم درختی واژگان طراحی شده است. در ویدئو امروز از آرشیو فیلم های آموزشی نظام مهندسی به شما یاد خواهیم داد تا چطور توسط کلیدواژه روبون و با سرعت بسیار بالا سوالات آزمون نظام مهندسی را به راحتی حل کنید. تا انتها همراه ما باشید. ضمنا شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر پست ویدئویی چگونه به کمک کتاب کلیدواژه قبول شدم؟ را ببینید، در آن پست در قالب ویدئو آزمون های نظام مهندسی سال های 1400، 1401 و 1402 را بصورت کامل با پاسخ تشریحی حل کرده ایم.

ویدئو حل سوال آزمون نظام مهندسی